Biyolojik Havuz Yapımı

Biyolojik Havuz projelerinde Türkiye’nin sayılı firmalarından biriyiz

Bize Ulaşın

Bio Havuzlar

Bio Havuz, yani biyolojik havuzlar, hiçbir kimyasal maddeye gerek duymadan kendi kendini temizleyebilen havuzlardır.

Bitkilerin doğal filtreleme özelliklerinden yararlanan Bio Havuz, bu sayede sudaki zararlı organik maddeleri ve mikropları yok eder. Böylece klor kokusu ve tadı almadan berrak ve temiz bir suda yüzmenin keyfini yaşarsınız.
Suyun arıtma işlemi bir süs havuzu görünümünde olan rejenerasyon havuzu sayesinde yapılmaktadır. Bu havuz sadece biyolojik arıtmayı gerçekleştirmez, görünümü ile bahçenize güzellik katar.

Bio Havuz, sadece biyolojik arıtma sistemi ile değil, su kalitesi ve doğal görünümünedeniyle de konvansiyonel havuzlardan ayrılır.

Bio Havuz’un Özellikleri
Bildiğiniz havuzlardaki malzeme ve biçimleri unutun; standartlar sizi sınırlamasın.
Bio Havuz’un kimyasallardan arındırılmış suyu, havuzunuzda istediğiniz malzemeyi kullanmanıza izin verir.

Konvansiyonel havuzlarda kullanılma imkanı olmayan granit, mermer, bazalt, kayrak gibi doğal taşlar; iroko, teak, bangkirai gibi ahşap elemanlar su altında ya da üzerinde rahatlıkla kullanılabilir. Böylece Bio Havuz’unuz her açıdan doğal bir görünüme sahip olur.
Bio Havuz’unuz, tercih ettiğiniz malzemelerle, isteğinize uygun biçimde inşa edilir.Alışkanlıklarınızı ve bahçenizi havuzunuza göre değil, havuzunuzu alışkanlıklarınıza göre şekillendirirsiniz.
İşte bu yüzden hiçbir Bio Havuz bir diğerine benzemez.

Sahip olduğu ekosistem sayesinde Bio Havuz’unuz dört mevsim kullanılabilir.
Kışın havuzunuzdaki suyu boşaltmanız gerekmez. Bu, suyun içindeki ekosistem için önemlidir.
Doğallığından gelen tüm avantajlarının yanında, Bio Havuz, sizi tüm kimyasal maliyetleri ve güçlü devir-daim motoru masraflarından kurtarır.