Havuz Yapımı

Havuz projelerinini en başından sonuna kadar gerçekleştirme konusunda yıllanrında deneyimiyle yanınızdayız

Bize Ulaşın

Yüzme Havuzları Projelendirme

Hayallerinizdeki havuzlar uygulama  öncesi bilgisayar destekli olarak projelendirilir. Mimari, statik, betonarme, tesisat ve elektrik projeleri uygulama süresince size yol gösterecek, toplam uygulama süresini kısaltacaktır.

Seçeceğiniz havuzlarda şekil sınırlaması yoktur. Projelendirmede, tüm veriler ve müşteri istekleri de dikkate alınarak optimum çözümler elde edilir. Havuzu kullanma ihtimali bulunan nüfus büyüklüğü, rüzgar yönü, güneşten yararlanabilme faktörü, havuz alanının en uygun şekilde kullanımı,  zemin durumu, talep edilen atraksiyonlar, maddi kısıtlamalar  vb. faktörler değerlendirilerek havuzlar şekillendirilir. Bazı Projelendirme kriterleri bölümünde , projelendirme aşamasında dikkate alınan bazı parametrelere ulaşabilirsiniz.

İnşaat
İşleri

Atol Havuz inşaatı konusundada yılların deneyimiyle yanınızda.

Hafriyat sonrası sıkıştırılan zemine blokaj serilerek tekrar sıkıştırılır. Sıkışmış zemin üzerine blokaj ve grobeton uygulaması yapılır. Havuz ve diğer yardımcı yapıların (makine dairesi, denge deposu, galeriler, sosyal tesisler vb.) yerleri tepit edilerek betonerme yapı aşamasına başlanır.

İnşaat derzlerinde su tutucu bantların veya diğer teknolojik ürünlerin kullanılması, yüksek dozajlı ve uygun granülometride malzeme kullanılarak beton dökülmesi, betonarme betonuna su geçirimsizlik katkısı ilavesi, beton dökerken vibratör kullanılması, tüm duvar ve savak betonlarının tek seferde dökülmesi gibi detaylara özen gösterilir.

Dikkat Edilen
Hususlar

Havuzunuzun uzun ömürlü olması için bütün ayrıntılara dikkat edilir.

Kullanılan yüzey kaplama malzemesi özelliğine bağlı olarak farklı izolasyon malzemeleri de kullanılabilmektedir. Seramik ve mozaik uygulamaları ile Beadcrete uygulamalarında genellikle çimento esaslı çift kompenantlı kaplama malzemeleri kullanılmaktadır

Polyliner ürünü hem izolasyon malzemesi olarak kullanılabildiği gibi aynı zamanda nihai havuz kaplama ürünü olarak da kullanılır. Yüksek mukavemete ve %400 elastikiyete sahiptir. Beton, ahşap, metal vb. yüzeylere uygulanabilir. Beton yüzeylere uygulaması epoksi astar üzerine püskürtülerek kullanılır.

Villa Tipi
Havuzlar

Daha uygun fiyata sahip olan daha küçük çaplı projeler

Bu alandaki havuzlar daha küçük projlerdir. Genel olarak projenin gerçekleştilmesi daha kısa sürer. Daha az maaliyetlidir.

Bu alandaki havuz çeştleri. Site havuzları, Villa havuzları, öğrenci yurtları, spor salonları  gibi yerler için daha uygundur.

Olimpik
Havuzlar

Daha büyük çaplı projeler için.

Bu alandaki projeler daha büyük kapsamda yer alır. Yapımı daha yüksek maaliyetlidir. Fakat daha fazla kişiye hizmet verilebilir.

Bu kategorideki havuzlar, Büyük oteller, Şehirlerin spor tesisleri. Belediyelerin ve diğer büyük kuruluşların işlettiği halka açık yerlerde kullanılabilir.

Prefabrik
Havuzlar

Uygun fiyat, yüksek kalite için.

Prefabrik havuzların en büyük avantajı uygun maaliyeti ve proje gerçekleştirme sürelerinin oldukça düşük olmasıdır.

Prefabrik havuzlar sayesinde en kısa sürede istediğiniz olçülerde profesyonel özelliklere sahip bir havuza sahip olabilirsiniz.